ویزای جست و جوی کار آلمان

ویزای جست و جوی کار آلمان

پارس رادین
کشور آلمان با دارا بودن صنایع و زیرساخت¬های صنعتی مطرح در سطح دنیا، اقتصاد قوی و پایدار، نرخ بیکاری پایین و همچنین تقاضای بالا برای جذب نیروی کار متخصص بین المللی، در سال های اخیر به مقصدی بسیار پر طرفدار و مطمئن برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تبدیل شده و در صدر کانون توجهات آنان قرار گیرد. برای ورود به کشور آلمان به منظور یافتن شغل و جذب شدن در بازار کار این کشور، باید برای گرفتن ویزای کاری این کشور اقدام نمود. بدین منظور، دو نوع مختلف ویزا برای آن دسته از افرادی که تحصیلات دانشگاهی خود را با موفقیت به پایان رسانده باشند، صادر می گردد: ویزای کار (Blue Card) و ویزای جستجوی کار (Job Seeker Visa). در این بخش قصد داریم تا به معرفی بیشتر نوع دوم، یعنی ویزای جستجوی کار آلمان بپردازیم.
بی شک یکی از عواملی که پیدا کردن یک شغل مناسب در کشور آلمان را برای هر فرد متقاضی، بیش از پیش دشوار می سازد، عدم حضور فرد متقاضی در کشور آلمان و به تبع آن، عدم امکان مصاحبه حضوری و سرانجام عدم موفقیت در متقاعد ساختن شرکت مورد نظر در استخدام ایشان، خواهد بود. برای رفع این محدودیت، کشور آلمان اقدام به صدور ویزای جستجوی کار (Job Seeker Visa) نموده است. بنابراین، این ویزا بستری را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که علاقمند به کار کردن در کشور آلمان هستند، فراهم نموده و به آنها اجازه می دهد طی مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند و از طریق مصاحبه حضوری با شرکت های مرتبط با شاخه و زمینه کاری ایشان، شغل مورد نظر خود را بیابند.
در این بین، اقدام کردن برای ویزای جستجوی کار نیازمند مقدمات بسیاری است که فرد متقاضی باید این مقدمات را فراهم آورد. در خلال این پروسه، تقریبا تمامی مراحل باید به طور همزمان با هم پیش بروند تا بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن (با توجه به زمان سفارت آلمان)، به نتیجه مطلوب رسید.
 • در مرحله اول، متخصصان پارس رادین در ابتدا اقدامات لازم برای گرفتن وقت سفارت را انجام داده و متقاضی با توجه به رشته تحصیلی و زمینه کاری خود، شروع به تقویت و ارتقای زبان آلمانی و یا انگلیسی می نماید.
 • در مرحله دوم، ترجمه مدارک تحصیلی متقاضی به زبان آلمانی انجام شده و به ارگان مربوط به ارزیابی مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی خارج از کشور آلمان (ZAB (Central Office for Foreign Education))، جهت انجام تاییدات لازم ارسال می شود.
 • در مرحله سوم (که به طور هم زمان با مرحله دوم آغاز می شود)، مشاوران متخصص پارس رادین با تمامی کمپانی ها و شرکت های مربوط به حوزه تخصص کاری متقاضی مربوطه، مکاتبه می نمایند تا بدین وسیله اقدام به گردآوری دعوت به مصاحبه از سوی کمپانی های مربوطه گردد.
ویزای جست و جوی کار آلمان

محدودیت های ویزای جستجوی کار

مدت زمان به نسبت کوتاه شش ماهه جهت پیدا کردن کار، عدم امکان تمدید ویزا پس از مهلت شش ماهه، عدم امکان ادامه تحصیل برای فرد متقاضی پس از تبدیل این ویزا به به ویزای کار، و همچنین عدم همراهی اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان در خلال این مدت، از جمله معایب این نوع ویزا محسوب می شوند.

شرایط گرفتن ویزای جستجوی کار

در حالت کلی می توان چنین اظهار داشت: "در صورتی که سابقه و تجربیات کاری و حرفه ای فرد متقاضی، متناسب و در ارتباط با مدارک تحصیلی دانشگاهی شما است، ایشان صلاحیت لازم در خصوص گرفتن ویزای کاری آلمان را خواهد داشت". از جمله مهمترین شرایطی که فرد متقاضی را واجد شرایط برای گرفتن ویزای جستجوی کار می نماید، عبارتند از:
 • فارغ التحصیلی دوره کارشناسی
 • حداقل مدرک دانشگاهی که فرد متقاضی باید در اختیار داشته باشد، مدرک کارشناسی یا لیسانس است. البته این مدرک باید مورد ارزشیابی مدرک تحصیلی در آلمان قرار گیرد که این کار توسط موسسه ZAB (Central Office for Foreign Education) انجام می شود.
 • سابقه کار کافی و مرتبط
 • حداقل سابقه کاری مرتبط با تحصیلی که فرد متقاضی باید در اختیار داشته باشد، دو سال است. توجه به این نکته الزامیست که این سابقه کار باید توام با بیمه مربوطه باشد.
 • مدارک دال بر اثبات تسلط بر زبان خارجی
 • اگرچه داشتن مدرک آزمون های بین المللی زبان آلمانی و یا انگلیسی، الزامی نیستند، ولی بی تردید تسلط کافی فرد متقاضی بر زبان آلمانی و یا انگلیسی، نه تنها امکان دریافت ویزای جستجوی کار بر برای وی بالا خواهد برد، بلکه احتمال پیدا کردن کار در آلمان را نیز به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد