کالج کانادا

کالج کانادا

کالج کانادا یکی از موضوعاتی است که در حوزه اقامت کانادا و تحصیل در کانادا همواره مورد سوال متقاضیان بوده است. ما در این مقاله بیشتر درباره کالج کانادا صحبت می کنیم.

درباره کانادا

سازمان ملل متحد همواره کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکان های جهان برای زندگی معرفی می کند. کانادا همیشه در لیست ۱۰ کشور برتر از نظر کیفیت زندگی بوده است. در حال حاضر بیش از 200 هزار ایرانی در این کشور زندگی می کنند به این ترتیب تجربه زندگی در کانادا قطعا احساس غربت کم تری خواهد داشت. کانادا کشوریست که در تجارت و بازرگانی و به شکل کلی در بازار کار و اقتصاد در عرصه جهانی قوه عمل می کند. به همین هدف و مقصد بسیاری از جوانان از سراسر دنیا می باشد.

همواره کیفیت زندگی در این کشور بالا بوده و مردم آن از طبیعت بکر این سرزمین پهناور استفاده می کنند؛ مردمی که دارای بالاترین سطح سواد جهانی هستند و در رویارویی با افراد جدید به گرمی از آنان استقبال می کنند.

گفتنی است که این کشور دارای سیستم آموزشی بسیار قوی می باشد و در قوانین و هنجار های اجتماعی سخت گیر و افراطی عمل نمی کند که این مسئله نیز برای مهاجران باعث سهولت و خرسندی‌ست.

دوره کالج کانادا

کالج چیست؟ چه تفاوتی با دانشگاه دارد؟

کالج ها مراکزی دولتی و یا خصوصی هستند که بیشتر روی مهارت های کاربردی مربوط به بازار کار تمرکز دارند؛ امکان اشتغال دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی از این مراکز (بخصوص کالج هایی که بعد از اتمام دوره تحصیل دوره کارورزی دارند) بسیار بالاست.

این دوره های کالج که بهترین آنها اغلب دو یا سه ساله هستند، در کشور کانادا بسیار پر استقبال بوده و شمار زیادی از دانشجویان کانادایی و بین المللی برای دسترسی و ورود سریع تر به بازار کار و همچنین اخذ اقامت کاری در دوره های کالج کانادا تحصیل می کنند. به طور کلی می توان گفت شرایط ورود به دوره های کالج در کانادا، نسبت به دانشگاه ها کمی ساده تر است.

سیستم تحصیلی در کالج های کانادا متنوع و متفاوت می باشد و مدارک آن با توجه به دوره ای که گذرانده می شود، می تواند کارشناسی و یا کارشناسی ارشد باشد. به منظور گرفتن پذیرش در هر یک از این دوره های کالج کانادا (برای اعطای مدرک کارشناسی)، فرد متقاضی باید حداقل تحصیلات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را به پایان رسانده باشد و برای شرکت و اخذ در دوره های کالج کانادا با مدرک کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی معتبر ارائه دهد.

طول دوره های کالج کانادا معمولا بین 2 الی 4 سال بوده و دانشجو را برای ورود به مشاغل گوناگون آماده می کند. این آماده سازی عمدتاً عملی و کاملا واقعی بوده است؛ از این جهت که دانشجویان اطلاعات و تکنیک های کاربردی را در کالج آموخته و همان جا قبل از ورود به دنیای کار آن ها را عملی کرده و دنیای کاری خود را از نزدیک لمس می کنند.

پذیرش تحصیلی یا همان اپلای کردن (Apply) به مجموعه اقداماتی گفته می شود که دانشجو برای درخواست تحصیل در یکی از دانشگاه های خارج از کشور انجام می دهد. ما در مقاله زیر به معرفی بهترین کشورها برای پذیرش تحصیلی، مراحل پذیرش تحصیلی و ذکر نکات مهم در این زمینه می پردازیم.

پذیرش تحصیلی (اپلای کردن)

بهترین کالج های کانادا

کالج های هامبر، جورج براون، سِنِکا، داگلاس دانسون، جورجیا، رددیر، فنشاو از کالج های معتبر جهانی در کانادا هستند.

کالج هامبر (Humber College)

کالج هامبر (Humber College)

کالج جورج براون (George Brown College)

کالج جورج براون (George Brown College)

کالج سِنِکا (Seneca College)

کالج سِنِکا (Seneca College)

کالج داگلاس دانسون (Douglas College)

کالج داگلاس دانسون (Douglas College)

کالج رددیر (Red Deer College)

کالج رددیر (Red Deer College)

کالج فنشاو (Fanshawe College)

کالج فنشاو (Fanshawe College)

مزیت کالج های کانادا

مدارک کالج های کانادا بسیار معتبر بوده و راهکاری مناسب و کاربردی برای ورود هرچه بهتر دانشجویان بین المللی به دنیای تحصیل و کار در کشور پیشرفته کانادا و حتی دیگر کشور ها می باشد.

از دیگر نقاط مثبت در تحصیل در کالج های کانادا این است که در طول طی کردن این دوره دانشجویان می توانند همزمان کار کنند و درآمد و تجربه ای بی نظیر را به موازات کارشان پیش ببرند؛ به شکلی که با این کار دانشجویی، فرد بتواند تقریبا از پس هزینه هایش در کانادا برآید.

خبر خوب بعدی برای آن دسته از متقاضیانی است که متاهل هستند؛ چرا که همسر متقاضی تحصیل در کالج های کانادا می تواند برای اقامت و اجازه کار در آن کشور اقدام نمایند.

اخذ ویزای دانش آموزی از جمله راه هایی است که افراد در سال های اخیر برای مهاجرت قانونی بدان تکیه می کنند. می توان گفت کانادا و انگلیس بهترین کشورها برای ویزای دانش آموزی هستند که در مقاله زیر بیشتر با آن ها و راه های کسب ویزای دانش آموزی آشنا می شویم.

اخذ ویزای دانش آموزی

هزینه دوره های کالج کانادا

هزینه دوره های کالج بستگی به رشته مورد نظر، نوع مدرک تحصیلی مورد درخواست، شهر محل تحصیل و سایر عوامل، سالیانه بین 10000 تا 18000 دلار کانادا می باشد که این مبلغ با توجه به هزینه های سالیانه دانشگاه ها، بسیار کمتر است.

سه نوع اسکان دانشجویی وجود دارد (اقامتگاه‌ های دانشجویی، خوابگاه ‌های دانشگاهی و مسکن شخصی) که هزینه آن ها به میزان قابل‌ توجهی با یکدیگر متفاوت است، دانشجویان هر ساله مبلغی بین 3000 تا 7500 دلار کانادا برای اسکان هزینه می‌کنند. مسکن شخصی مشترک می‌تواند در سال تا ۸۴۰۰ دلار کانادا هزینه داشته باشد. خوابگاه دانشگاه اغلب ارزان‌تر است، البته در برخی از دانشگاه‌ ها غذا نیز ارائه می‌شود و دانشجو می‌تواند از فروشگاه‌ های مواد غذایی داخل دانشگاه، غذا نیز خریداری نماید.

برای موفقیت در پروسه تحصیل در کالج های کانادایی شما باید مدارک اثبات کننده ساپورت مالی در دست داشته باشید که معمولا شامل تمکن مالی 30000 دلاری کانادا و گردش حساب شما می باشد.

دانشجویان رشته های انسانی و هنر قاعدتاً هزینه ای کمتر از دانشجویان رشته های مهندسی، پزشکی و زیر شاخه های آنان در کالج های کانادا پرداخت می کنند.

990 دلار کانادا در هر ماه به عنوان بالاترین سطح میزان هزینه ها تخمین زده می شود. 

کبک، آنتاریو، منکتون و لندن از ارزان ترین مکان هایی هستند که برای زندگی و تحصیل در کانادا پیشنهاد داده می شوند.

درآمد تازه کار در کانادا

درآمد افرادی که در کانادا به تازگی مشغول به کار هستند و دارای سابقه نمی باشند، 23400 دلار آمریکا در هر سال تخمین زده می شود؛ به عبارت دیگر حدود 20 دلار آمریکا در هر ساعت به صورت میانگین برای این افراد در نظر گرفته می شود.

پرستاری، آموزش و دستیاری آن، حسابداری و امور مالی، دستیاری در امور پزشکی، مهندسی نرم افزار و طراحی نرم افزار از مشاغل پر متقاضی در کانادا به حساب می آیند. 

تماس با ما

  • شماره تماس: 88790181-021
  • شماره تماس: 88791340-021
  • ایمیل: Info@persianradin.com
  • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

    کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد