ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی بعد از اخذ پذیرش تحصیلی، مرحله ای مهم برای هر دانشجوست چرا که داشتن پذیرش و یا بورسیه تحصیلی به منزله اخذ ویزای دانشجویی نیست. از این رو به پروسه اخذ ویزای دانشجویی پرمتقاضی ترین کشورهای دنیا پرداخته ایم.

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، به ۲ دسته ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی کانادا طبقه بندی می‌شود. جهت اخذ ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی کانادا، باید دارای یک سری شرایط مشخص شده باشید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

شرایط ویزای دانش آموزی کانادا

همانطور که قبلا در مقاله اخذ ویزای دانش آموزی گفتیم، مهم ترین شرط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، تمکن مالی است. شما باید به سفارت کانادا اثبات کنید که علاوه بر پرداخت هزینه‌ های مدرسه، مشکلی در پرداخت هزینه های اقامت و زندگی روزانه در این کشور نخواهید داشت.

جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در مدارس کانادا، الزامی به ارائه مدرک آیلتس نیست. چرا که شما می‌توانید دوره های آموزش زبان را در مدرسه انتخابی خود بگذرانید. توجه داشته باشید که سن متقاضی برای اخذ ویزای دانش اموزی کانادا مهم است.

نکته مهم: برای متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا که کمتر از ۱۸ سال سن دارند باید شخصی را که مقیم کاناداست، به عنوان سرپرست معرفی کنید.

شرایط ویزای دانشجویی کانادا (کالج)

جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا نیز، تمکن مالی مهم ترین شرط می‌باشد. شما باید بتوانید هزینه ‌های اقامت، هزینه های روزانه و هزینه‌ های مربوط به شهریه کالج را پرداخت نمایید. در صورتی که وقفه زیادی در تحصیل خود نداشته باشید، می‌توانید دوره های آموزش زبان خود را در کالج خود بگذرانید.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا

جهت اخذ ویزای دانشجویی کانادا نیز علاوه بر تمکن مالی و شرایط سنی، شما برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، باید مدرک زبان ارائه کنید. سطح مدرک زبان شما با توجه به رشته و دانشگاه مورد نظر تعیین می‌شود. اما معمولا برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، باید آیلتس ۶.5 اکادمیک داشته باشید.

ویزای دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان

بدون ارائه مدرک زبان هم می‌توانید ویزای دانشجویی کانادا دریافت کنید. در این حالت می‌توانید در کالج و مدارس کانادا و گاهی در دانشگاه ها ادامه تحصیل بدهید و دوره های آموزش زبان خود را نیز در حین تحصیل بگذرانید.

هزینه ویزای دانشجویی کانادا

هزینه ویزای دانشجویی کانادا به 3 بخش تقسیم می‌شود:

 1. پرداخت شهریه دانشگاه یا کالج انتخابی شما
 2. هزینه اجاره محل اقامت
 3. هزینه درخواست ویزا از سفارت کانادا

هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا، ۲۳۵ دلار کانادا می‌باشد. ۸۵ دلار برای انگشت نگاری و ۱۵۰ دلار برای بررسی پرونده متقاضی. در صورتی که در ۱۰ سال گذشته انگشت نگاری شده باشید، نیازی به پرداخت هزینه انگشت نگاری (۸۵ دلار) نیست.

اخذ ویزای دانشجویی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای دانشجویی کانادا پیشنهاد می کنیم که حتماً مقاله زیر را بخوانید

ویزای دانشجویی اتریش

ویزای دانشجویی اتریش را در سال 2019 هم می توان در زمره پرتقاضی ترین ویزاهای درخواستی ایرانیان جهت مهاجرت دانست که مزایای بسیاری مانند تحصیل رایگان و عدم نیاز به مدرک زبان دارد. مهاجرت به اتریش به دلیل رفاه اجتماعی بالا از جمله انتخاب های تحصیلی افراد می باشد. اتریش به دلیل زیبایی و ارائه کردن بهترین خدمات اجتماعی به شهروندان و انتخاب شدن شهر وین در چند سال اخیر به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا جهت سکونت انتخاب شده است.

اتریش یکی از معدود کشورهای درجه یک دنیاست که نظام تحصیلی و آموزشی آن برای افراد خارجی رایگان می باشد. دانشجو باید مبلغ اندکی در حدود 700 یورو را به هنگام ثبت نام به دانشگاه بپردازد. همچنین باید به یاد داشت که این امر، تنها مختص به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی می باشد. بنابراین تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز مستلزم پرداخت هزینه است.

پروسه اخذ ویزای داشجویی اتریش

طول پروسه اخذ پذیرش تحصیلی اتریش و همچنین پروسه ویزای دانشجویی اتریش تا جواب ویزا حدود 18 ماه یعنی یک سال و نیم طول می کشد. به این صورت که در مرحله پذیرش ابتدا باید همه مدارک تحصیلی حتی مدارک دیپلم و ریز نمرات این مقطع و بقیه مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر پروسه تایید از دفتر پیشخوان و تایید اداره کل آموزش و پروش استان و ترجمه آلمانی مدارک و همچنین تایید وزارت امور خارجه و دادگستری و همچنین هر پانچ مدرک ترجمه شده، تائید سفارت اتریش در ایران را داشته باشند که زمان انجام همه این شرایط چیزی حدود دو ماه طول می کشد.

پس از آن چنانچه در ددلاین دانشگاه های اتریش مدارک آماده شده باشد، اسکن مدارک برای دانشگاه ارسال می شود. معمولا بین 12 تا 16 هفته جواب پذیرش طول می کشد. اگر جواب پذیرش مثبت باشد، وارد فاز ویزای دانشجویی اتریش می شویم. در این مرحله متقاضی نامه پذیرش را همراه با اسکن صفحه اول پاسپورت برای سفارت اتریش در ایران ایمیل می کند و درخواست وقت مصاحبه می کند. معمولا این پروسه هم چیزی حدود 3 ماه به طول می انجامد و اگر مدارک تا روز سفارت تکمیل باشند و مصاحبه انجام شود و هیچ نقصی مدرک به متقاضی نخورد. جواب سفارت اتریش بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. که تمامی این مراحل از زمان شروع تا انتها را حدود 18 ماه می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای دانشجویی اتریش پیشنهاد می کنیم که حتماً مقاله زیر را بخوانید

دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین (University of Vienna)

دانشگاه وین یکی از بهترین دانشگاه های اتریش و اروپاست که تحصیل در آن هزینه چندانی برای دانشجوی خارجی ندارد.

صدور ویزای دانشجویی اتریش

از زمان شروع اخذ پذیرش تا صدور ویزای دانشجویی برای متقاضی ویزای دانشجویی اتریش چیزی حدود یک سال الی یک سال و نیم حداقل زمان نیاز است. در مرحله ویزا، سفارت اتریش علاوه بر مدارک تحصیلی فرد که در زمان پذیرش ارائه داده است، نیازمند مدارک دیگری که کاملا متفاوت از کشورهای دیگر است، می باشد.

در مرحله ویزا سوال های فراوانی در زمان مصاحبه از فرد می شود که متقاضی باید آمادگی کامل را جهت این موضوع داشته باشد. در عین حالی که ویزای تحصیلی اتریش نیازمند مدرک زبان نیست اما در روز مصاحبه میزان آمادگی زبان آلمانی فرد را محک زده و کسی که در این زمینه آمادگی ارائه کند، شانس بالایی برای گرفتن ویزای دانشجویی را دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی اتریش

  • نامه صادر شده پذیرش از دانشگاه اتریشی (اسکن مدرک کفایت می کند)
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت و... (ترجمه شده به آلمانی)
  • فرم پر شده مربوط به مصاحبه سفارت (فرم ویزای دانشجویی)
  • مدارک تحصیلی ترجمه شده زبان آلمانی همراه با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه و تایید سفارت
  • مدارک مالی مانند تمکن و پرینت بانکی (به مدت سه ماه)
  • مدرک مالی داشتن توانایی مالی فردی که به عنوان حامی دانشجو در اتریش معرفی می شود (ساپورتر)
  • اجاره نامه محل مسکونی یا اصطلاحا رزرو خوابگاه (به مدت 6 ماه)
  • بیمه نامه سفر (به ارزش 30000 یورو)

ویزای دانشجویی نروژ

نروژ یکی از 5 کشور اروپایی می باشد که همچنان تحصیل در آن رایگان می باشد. همچنین هزینه زندگی برای دانشجویان با اخذ کمک هزینه ها بسیار کاهش می یابد. دانشجویان می توانند با انجام کار ضمن تحصیل در نروژ به صورت نیمه وقت از حقوقی معادل حداقل ساعتی 15 یورو بهره مند شوند.

تمامی این دلایل دست به دست هم می دهند تا ویزای دانشجویی نروژ از جمله ویزاهای مورد علاقه برای دانشجویان بین المللی باشد.

مدارک لازم ویزای دانشجویی نروژ

  • مدرک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه
  • مدارک تحصیلی ترجمه شده همراه با ریز نمرات
  • مدرک زبان
  • تمکن مالی (12000 یورو) و پرینت مالی به لاتین
  • نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه
  • انگیزه نامه تحصیلی (Study Plan)
  • فرم های پر شده مصاحبه سفارت (فرم ویزای دانشجویی)
  • 75 یورو هزینه مصاحبه سفارت

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد