تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا چند سالی است که از علایق دانشجویان مشتاق به تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. برای تحصیل در اروپا باید بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل را بشناسید. ما در این مقاله به طور تخصصی به تحصیل در اروپا پرداخته ایم.

بهترین کشورها برای تحصیل در اروپا

لیست زیر بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل را شامل می شود:

 • سوئد

 • ایتالیا

 • بلژیک

 • اتریش

 • هلند

 • نروژ

 • فنلاند

 • آلمان

کشورهای بالا بهترین کشورهای جهان برای فراگیری رشته های نظری در دنیا شناخته شده اند.

 • اگر به دنبال تحصیل رایگان در اروپا هستید، بهتر است بدانید از جمله کشورهایی که تحصیل در آنان رایگان و یا تقریبا رایگان است، می توان به کشورهای نروژ، آلمان، اتریش و فرانسه اشاره نمود.
 • در سال 2019 کشورهای انگلیس، سوئیس، فرانسه، ایتالیا، هلند و استرالیا بهترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین المللی از سراسر جهان شناخته شده اند.
 • آلمان و دانمارک از اروپا در کنار کانادا و آمریکا از کشورهای مهاجر پذیری هستند که شما می توانید بلافاصله بعد از تحصیل در آلمان یا دانمارک در این کشورهای اروپایی اقدام به اخذ دریافت اجازه کار و فعالیت حرفه ای خود نمایید.
 • نروژ، سوئد، دانمارک، ایسلند و فنلاند از امن ترین کشورهای اروپا هستند.
 • فنلاند کشوریست که کمترین میزان جرائم در آن صورت می گیرد.
 • از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی می توان به نروژ، سوئیس و ایرلند اشاره نمود.
 • آلمان دارای قوی ترین اقتصاد در اروپا و دارای جایگاه چهارم در جهان می باشد.

بهترین کشورها برای زندگی در اروپا 

1- زندگی در نروژ

اولین کشور در لیست بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی نروژ است. این کشور در سالهای اخیر همواره به عنوان بهترین کشور برای زندگی انتخاب شده است. مردم نروژ به عنوان یکی از ثروتمندترین و مرفه ترین ملت های دنیا از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردارند و از بسیاری جنبه ها از رفاه زیادی بهره مند هستند.

به لطف زیر ساخت های مستحکم خدمات اجتماعی، نروژ از لحاظ سلامت، آموزش، مدیریت شهری و آزادی فردی در رده نخست بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی قرار گرفته اند. نروژ هرساله در لیست شادترین کشورهای اروپایی هم قرار می گیرد. نروژ در شمال غربی اروپا قرار گرفته و با جمعیت حدودا ۵ میلیون یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی به شمار می رود.

2- زندگی در فنلاند

فنلاند در سال های اخیر همیشه جزء بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی بوده است. این کشور با پیشرفت های شگرفی که در زمینه مراقبت های بهداشتی و سلامت، آموزش و آزادی های فردی داشته است توانسته خود را به کشوری ایده آل برای زندگی تبدیل کند.

فنلاند همچنین از سطح بالایی از آزادی نشریات و برابری جنسیتی برخوردار است. فنلاند در اروپای شمالی قرار گرفته و با دریای بالتیک، خلیج بوتنیا و خلیج فنلاند هم مرز است و از شمال با نروژ، از شمال غرب با سوئد و از شرق هم با روسیه همسایه است.

فنلاند کشوریست که کمترین میزان جرائم در آن صورت می گیرد. نروژ، سوئد، دانمارک، ایسلند و فنلاند از امن ترین کشورهای اروپا هستند.

3- زندگی در سوئد

سوئد، همسایه شمالی دانمارک نیز در بین بهترین کشورهای اروپایی قرار می گیرد. در حقیقت، سوئد برای سه سال متوالی به عنوان بهترین کشور جهان برای زندگی قرار گرفت و از شاخص رفاه بالایی برخوردار است. دسترسی آسان به آموزش و خدمات درمانی و مراقبت های بهداشتی از جمله دلایل این انتخاب بوده است.

سوئد که به نام پادشاهی سوئد شناخته می شود یکی از کشورهای اسکاندیناوی در شمال راوپاست و از غرب و شمال با نروژ، از شرق با فنلاند و از جنوب غرب با دانمارک همسایه است.

سوئد بیش از ۱۰ میلیون جمعیت دارد که از این میان، ۲٫۴ میلیون نفر اصالتی خارجی و غیرسوئدی دارند.

4- زندگی در هلند

هلند کشوری کوچک در اروپای غربی است و پایتخت زیبایش، آمستردام سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود می کشاند. این کشور با حدود ۱۷ میلیون جمعیت که در مساحت کوچکی جا گرفته اند یکی از متراکم ترین کشورها هم به حساب می آید. هلند از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از شمال غرب با دریای شمال همسایه است و از طریق دریا هم با کشورهای بلژیک، بریتانیا و آلمان مرز آبی دارد.

شهروندان هلندی از امکانات زیادی مثل سیستم مدیریتی بهینه، آزادیهای فردی، سرویس اجتماعی مکفی، آموزش و مراقبتهای بهداشتی کارآمد برخوردار هستند. به این ترتیب هلند توانسته خود را به یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی تبدیل کند. سیستم مالی و اقتصادی پیشرفته، آزادیهای فردی و آزادی نشریات، توسعه فردی و کیفیت زندگی وضعیت بسیار مطلوبی برای زندگی شهروندان هلندی ایجاد می کند. اقتصاد هلند یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای دنیاست و نقش ویژه ای در اقتصاد کلی اروپا ایفا می کند. از قرن ۱۶، کشتی رانی، ماهیگیری، کشاورزی، تجارت و بازرگانی و بانکداری منابع درآمد اصلی این کشور به حساب می آمده اند.

5- زندگی در سوئیس

سوئیس کشوری کوچک در قلب اروپاست که با کوهستان های و رشته کوه آلپ احاطه شده و به دلیل پیست های اسکی اش شهرت دارد. از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و از شرق هم با اتریش همسایه است. ساعت مشهور سوئیسی، شکلات سوئیسی، بانک های معتبر سوئیس و... این کشور را به عنوان کشوری مرفه و متمول در سطح جهان شناسانده است.

با این حال، جالب است بدانید که سوئیس از کیفیت زندگی بالایی هم برخوردار است و یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی به شمار می رود. پیشرفت های اقتصادی و تکنولوژی فوق العاده این کشور باعث شده تا درآمد ناخالص داخلی این کشور به یکی از بالاترین درآمدها در دنیا تبدیل شود. سوئیسی ها به شدت به مراقبت های بهداشتی و سلامتی و همین طور سیستم آموزشی شان اهمیت می دهند و همه این عوامل در کنار هم باعث شده تا سوئیس کشوری ایده آل برای زندگی باشد. شفافیت و پاسخگویی دولت، آزادی ها مدنی، کیفیت زندگی، رقابت سازنده اقتصادی و توسعه فردی از جمله دلایلی هستند که سوئیس را به یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی تبدیل کرده اند.

مزیت تحصیل در اروپا

از مزیت های تحصیل در اروپا این است که شما می توانید در زمان تحصیلتان در اروپا از بسیاری از کشورهای نزدیک و مهم دیدن نمایید و از فرهنگ ها، مناظر طبیعی و تاریخی-توریستی بازدید نمایید.

به طور کلی می توان گفت که دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در اروپا زودتر به اتمام برسانند.

از دیگر مزیت های تحصیل در اروپا این است که تحصیل در دانشگاه های اروپا ارزان تر از تحصیل در دانشگاه های آمریکا بوده و اخذ مدرک از کالج های اروپا می تواند حتی بیشتر مقرون به صرفه باشد.

شما با تحصیل در اروپا به واقع در دانشگاه های برتر جهانی پا گذاشته اید که از مزیت های تحصیل در اروپا می باشد.

عدم برخورد با هزینه ها و شهریه های نجومی و سنگین در اروپا را می توان از ویژگی های شاخص بیشتر نقاط آن دانست.

مهم ترین مزیت تحصیل در اروپا این است که برخورداری از بالاترین استانداردهای جهانی در زمینه تحصیل، کار و زندگی در سراسر اروپا وجود دارد.

ارزان ترین دانشگاه های اروپا

از ارزان ترین دانشگاه های اروپا می توان به لیست زیر اشاره نمود:

 • Sant'Anna School of Advanced Studies - Italy
 • Free University of Berlin - Germany
 • University of Göttingen - Germany
 • RWTH Aachen University - Germany
 • The University of Vienna - Austria
 • Nord University - Norway
 • University of Nantes - France
Sant'Anna School of Advanced Studies

Sant'Anna School of Advanced Studies

Free University of Berlin

Free University of Berlin

University of Göttingen

University of Göttingen

RWTH Aachen University

RWTH Aachen University

The University of Vienna

The University of Vienna

Nord University

Nord University

University of Nantes

University of Nantes

بهترین رشته ها برای تحصیل در اروپا

مهندسی نرم افزار، مهندسی مکانیک و پرستاری از جمله مشاغلی هستند که پیوسته در کشورهای اروپایی در حال استخدام و نیرو گیری اند؛ از این رو، این ها بهترین رشته ها برای تحصیل در اروپا هستند.

بهترین دانشگاه های اروپا

از بهترین دانشگاه های اروپا می توان به لیست زیر اشاره نمود:

 • University of Leeds - England
 • Humboldt University of Berlin - Germany
 • The Paris Institute of Creative Arts - France
 • Hellenic American University - Greece
 • Maastricht University - The Netherlands
 • Salzburg College - Austria
 • Corvinus University of Budapest - Hungary
 • University of Stirling - Scotland
University of Leeds

University of Leeds

Humboldt University of Berlin

Humboldt University of Berlin

The Paris Institute of Creative Arts

The Paris Institute of Creative Arts

Hellenic American University

Hellenic American University

Maastricht University

Maastricht University

Salzburg College

Salzburg College

Corvinus University of Budapest

Corvinus University of Budapest

University of Stirling

University of Stirling

هزینه تحصیل در اروپا

روسیه، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، استرالیا، فنلاند، هلند، بلژیک، فرانسه، سوئد، ایرلند، دانمارک، نروژ، ایسلند و سوئیس به ترتیب از ارزان ترین به گران ترین کشور ها برای تحصیل در اروپا ترتیب بندی شده اند.

 

شهریه ها در کشور بلژیک برای دانشجویانی که غیر اروپایی هستند، سالانه 4175 یورو درنظر گرفته می شود. هزینه زندگی در این کشور سالانه 10200 یورو تا سقف 13350 یورو درنظر گرفته شده است.

دانمارک هزینه ای بالغ بر 6000 الی 16000 یورو را در سال برای دانش آموزان غیر رسمی اش در نظر گرفته است که هزینه زندگی در این کشور نیز 14400 یورو در سال می باشد.

هزینه افرادی که در فنلاند به زبان انگلیسی تحصیل می کنند، 4700  الی 18000 یورو در هر سال می باشد. هزینه زندگی در این کشور 9600 یورو به صورت سالانه است.

تحصیل در کشور زیبای فرانسه سالانه حدود 1600 یورو هزینه خواهد داشت و برای داشتن زندگی در این کشور نیز باید 9900 یورو را در هر سال در نظر داشته باشیم.

شهریه دانشگاههای آلمان حدود 700-300 یورو در هر ترم است؛ 10200 یورو برآورد هزینه های زندگی شما در هر سال است.

دانشگاه های ایتالیا 900 الی 4000 یورو را به عنوان شهریه به صورت سالانه از دانشجویان بین المللی دریافت میکنند. شما مبلغی در حدود 10000 یورو را در هر سال برای امرار معاش در این کشور احتیاج خواهید داشت.

میانگین هزینه های تحصیل در اروپا برای افراد غیر اروپایی، به جهت اخذ مدرک کارشناسی مبلغی ما بین 400 الی 12000 یورو در سال می باشد؛ این در حالیست که این قیمت برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد به حدود 400 الی 12000 یورو در سال افزایش می یابد.

اگر قصد تحصیل در اروپا را دارید، از طریق لینک زیر مدارک خود را برای تحصیل در اروپا ارزیابی کنید تا مشاوران ما در پارس رادین در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد