اعزام دانشجو به خارج

اعزام دانشجو به خارج یکی از خدمات موسسه حقوقی پارس رادین است. اعزام دانشجو به خارج به دلایل بسیاری از علایق دانشجویان برای مهاجرت یا ادامه تحصیل است. در این مقاله بیشتر درباره اعزام دانشجو به خارج صحبت می کنیم.

اعزام دانشجو به خارج و کشورهای دیگر از دیرباز در سرتاسر دنیا به چشم می خورد. در این میان عوامل متعددی وجود دارد که سبب برتری برخی از کشورها برای تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور می شود که از این عوامل می توان به هزینه تحصیل در دانشگاه ها، هزینه های زندگی، زبان، رتبه بندی دانشگاه، الزام ارائه مدرک آیلتس و تافل، دسترسی به ویزا و امکان فرصت های شغلی و اقامتی اشاره کرد.

کشورهای پرمتقاضی برای اعزام دانشجو به خارج

در ادامه به معرفی پرمتقاضی ترین کشورها برای اعزام دانشجو به خارج از کشور می پردازیم:

اعزام دانشجو به کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که برای اعزام دانشجو به خارج از کشور باید به آن توجه کرد. سالانه بیش از 200 هزار دانشجوی بین المللی با هدف تحصیل در کانادا در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور مشغول به تحصیل می شوند. سطح بالای کیفیت آموزشی، ارزشمند بودن مدارک تحصیلی و معقول بودن هزینه ها، مهمترین دلایل شکل گیری تصمیم ادامه تحصیل در کشور کانادا هستند.

اعزام دانشجو به اتریش

تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش جزء پر طرفدارترین برنامه های مهاجرت به اتریش می باشد؛ همین موضوع اهمیت این کشور در اعزام دانشجو به خارج را نشان می دهد.

اتریش در قلب اروپا میان رشته کوه های آلپ واقع شده است و تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان است. اتریش به علت فرهنگ غنی اروپایی بهترین مکان برای ادامه تحصیل می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد   اخذ ویزای دانشجویی اتریش پیشنهاد می کنیم که حتماً مقاله زیر را بخوانید

اعزام دانشجو به فرانسه

فرانسه دارای بهترین دانشگاه های دنیا می باشد و از تمام دنیا دانشجو می پذیرد. افراد در تمام سنین می توانند به هر کدام از کالج ها و دانشگاه های کشور فرانسه برای تحصیل با هزینه پایین مراجعه کنند.

فرانسه در سال ۱۹۹۸ سیاست حمایت از دانشجویان خارجی را در برنامه های خود قرار داد و به مؤسسات و مراکز آموزش عالی نیز اعلام نمود.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم فرانسه را برای تحصیل انتخاب می کنند. هزینه ارزان زندگی و فرصتهای شغلی، برجسته ترین عوامل برای تحصیل در فرانسه می باشند.

هزینه تحصیل در فرانسه به مراتب ارزانتر از هزینه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی است و صنعتی بودن فرانسه باعث شده فارغ التحصیلان از بازار خوبی برخوردار باشند و فرانسه گزینه مناسبی برای اعزام دانشجو به خارج باشد.

در سال 2019 فرانسه در کنار کشورهای انگلیس، سوئیس، ایتالیا، هلند و استرالیا بهترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین المللی از سراسر جهان شناخته شد.


اعزام دانشجو به سوئد

دولت سوئد سرمایه گذاری مالی و زمانی زیادی را صرف سیستم آموزش عالی خود کرده است و تحصیل دانشجویان بین المللی برای جمعیت چندفرهنگی این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

در این کشور اکثر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و افراد می توانند انتظار دوره های کوتاه همراه با امتحانات مکرر، ارتقای مهارت های میان فردی، مهارت های تحقیقاتی و تفکر انتقادی و ارتباطات آزاد بین اساتید و دانشجویان را داشته باشند. در حال حاضر کشور سوئد دارای 53 دانشگاه و کالج دانشگاهی است.

این کشور خواستگاه جایزه برجسته نوبل است و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد را دارند می توانند از فرصت های متنوعی که این کشور برای دانشجویان فراهم کرده است، بهره مند شوند. سوئد را در اعزام دانشجو به خارج از کشور فراموش نکنید.

اعزام دانشجو به هلند

کشور هلند کشوری کوچک در شمال غربی اروپا است و عضو شنگن می باشد. هلند کشوری توسعه یافته و جزء ثروتمندترین کشورهای دنیا می باشد. واحد پول کشور هلند یورو است. از مهم‌ترین شهرهای دانشجویی این کشور می‌توان به آمستردام، روتردام، خرونینخن، اوترخت، لایدن و... اشاره کرد.

در کشور هلند بیش از ۱۶۰ مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی فعالیت دارند و امکان تحصیل برای رشته های متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی در برترین دانشگاه های این کشور برای دانشجویان وجود دارد که هلند را در گروه بهترین کشورها برای اعزام دانشجو به خارج قرار می دهد.

شهروندان هلندی از امکانات زیادی مثل سیستم مدیریتی بهینه، آزادیهای فردی، سرویس اجتماعی مکفی، آموزش و مراقبت های بهداشتی کارآمد برخوردار هستند.

اعزام دانشجو به دانمارک

دانمارک یکی از کشورها برای اعزام دانشجو به خارج است. دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است و دارای دولت رفاه ‌است و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه اول جهان قرار دارد.

دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان است و در بررسی‌ های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان راضی ترین و شادترین مردم شناخته شده اند.

آب و هوای دانمارک معتدل، مرطوب و پرباران است. سرزمینی جلگه‌ ای، سرسبز و بسیار حاصلخیز که از مراتع فراوان تشکیل شده است و رودهای آن کوتاه ولی پر آب است.

دانشگاه های دانمارک در رتبه پنجم قرار دارند و جزء بهترین دانشگاه ها از نظر تسهیلات آموزش عالی می باشند و مدرک دانشگاهی آن از اعتبار بین المللی برخوردار هستند.

اعزام دانشجو به خارج از کشور

آمادگی و اطلاعات پیش از اعزام دانشجو به خارج

اعزام دانشجو به خارج و مهاجرت یک قدم بزرگ در زندگی بوده که نه تنها بر زندگی خود فرد، بلکه بر خانواده او تأثیرات زیادی خواهد داشت. قطعاً این حرکت دارای جنبه های متعدد و مختلف است که باید قبل از هرگونه اقدامی سنجیده شود. این امر نیز دارای نقاط مثبت و منفی بسیاری است که البته در اغلب موارد نکات مثبت آن بیشتر بوده و گامی مثبت و جهشی قوی به جلو تلقی می شود. از جمله این موارد می توان به نکات زیر اشاره نمود:

 • • کشف و تجربه فرهنگ جدید

  بدون شک قرار گرفتن در محیطی جدید و تازه، شگفتی هایی را به همراه خواهد داشت. داشتن اطلاعات لازم و کافی درباره کشور مقصد، مراحل پیشرو و حضور مشاورین و متخصصین در این راه بسیار کمک کننده خواهد بود و ریسک های بالا را تا حدود زیادی پایین می آورد. حضور شما در یک کشور کامل جدید و گاها غریب، باعث خواهد شما هجمه ای از اطلاعات و احساسات را تجربه کنید.

  علاقه به کشف و تجربه اتفاقات جدید در محیطی نو، دیدن و لمس اماکن تاریخی، مذهبی، تفریحی و لذت بردن از طبیعت دیگر نقاط جهان؛ همه و همه قدم شما را در این راه محکم تر می گرداند. اما این هیجانات نباید باعث شوند شما چاره اندیشی برای کمی دور تر نکنید؛ احساس غربت حسی خواهد بود که اکثر دانشجویان و دانش آموزان طعم آن را خواهند چشید؛ طعمی که از شیرینی های سفر شما نخواهد کاست و می توان به راحتی از آن جلوگیری نموده،تا به کمترین میزان ممکن آن را کاهش داد.

  به یاد داشته باشیم که کشف و حضور در یک محیط تازه بسیار دل انگیز و خاطره ساز خواهد بود. شما می توانید در مسیری که شخصاً با توجه به علایق و اهداف خود انتخاب نموده اید و در گوناگونی بالا قدم گذاشته و رضایتمندی را تجربه کنید.

 • • تسلط لازم به زبان انگلیسی

  از دیگر ملزومات اولیه اعزام دانشجو به خارج یادگیری و فراگیری زبان انگلیسی در اکثر موارد است البته فرد در شرایطی می تواند بدون مدرک زبان نیز به خارج از کشور اعزام شود. بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا در کشور های تاپ جهانی رشته های زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند البته یادگیری زبان کشور مقصد می تواند به فرد در پروسه اخذ پذیرش و زندگی مثمر الثمر واقع گردد.

  داشتن مدارک زیاد در زمینه های متعدد علمی، هنری، عالم المنفعه و غیره می تواند امتیاز شما را بالا برده و امکان بهره مندی شما را به شکلی چشم گیر بیافزاید.

 • • رشد فکری و مالی دانشجو

  باید توجه نمود که فرد متقاضی تحصیل در خارج از کشور باید به اندازه کافی به رشد، تکامل و استقلال شخصی رسیده باشد و در نظر داشته باشد که در این راه تمامی این صفات پیشرفت چشم گیری خواهد داشت. شخص باید با توجه به میزان پس انداز و بودجه خود برنامه های تحصیلی اش را در کشور مناسب بیابد.

 • • اعزام دانش آموز به خارج

  اعزام دانش آموز به خارج از کشور نیز علاوه بر اعزام دانشجو به خارج ممکن است. این پروسه برای دفتر مهاجرت پارس رادین که دارای نمایندگی رسمی از بیشتر مدارس، کالج ها و دانشگاه های برتر جهانی‌ست؛ به سادگی انجام پذیر است. دانش آموزانی که در سنین کمتر از دوازده سالگی اقدام به تحصیل در خارج از کشور می نمایند؛ باید یکی از والدین خود را به همراه خود داشته باشد.

  پارس رادین شما را در این مسیر راهنمایی می کند و کمک می کند تا در رشته مورد علاقه و کارآمد در شهر و کشوری ایده آل و آینده دار زندگی خود را ادامه دهید و مسیر زندگی خود را به شدت به جهت مثبت تغییر دهید.

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد