اعزام دانشجو

اعزام دانشجو

اعزام دانشجو موضوعی است که هر روز بیشتر از پیش در اطرافمان شنیده می شود. تقریبا این روزها اکثر دانشجوها به دنبال راهی برای مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج کشور هستند. اعزام دانشجو موضوع این مقاله سایت پارس رادین است.

امروز مرزهای جغرافیایی نمی توانند مانع کسب علم و دانش دانشجویان جهانی شوند، همين امر باعث شده که حتي كشوري مانند آمريكا كه در ظاهر از ساير كشورهاي جهان در مباحث علمي جلوتر است، خود را محتاج تر از قبل به دانشجویان بيابد و براي پر نمودن اين خلأ، بيشترين بورسیه دانشجویی را به دانشجویان ارائه می دهد.

اتحاديه اروپا نيز به سمت يك همگرايي بسيار قوي پيش مي رود و استانداردهاي مشتركي را طراحي نموده و براي تبادل استاد و دانشجو اقدامات عملي مؤثري را تدارك ديده است. داشتن تسلط به زبان انگليسي و همچنين زبان كشور محل تحصيل، از ويژگي هاي ممتاز دانشجويانی که قصد دریافت بورسيه تحصیلی را دارند به حساب مي آيد. همچنين استاد راهنما، مشخصات شخصيتي فرد و شرايط زندگی وی از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار بشمار می آید.

اعزام دانشجو به خارج یکی از خدمات موسسه حقوقی پارس رادین است. اعزام دانشجو به خارج به دلایل بسیاری از علایق دانشجویان برای مهاجرت یا ادامه تحصیل است. در مقاله زیر بیشتر درباره اعزام دانشجو به خارج صحبت می کنیم.

مراحل اعزام دانشجو

 • 1- برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اول باید کشوری را انتخاب کنید که مناسب با روحیه و شرایط شما باشد. در این مرحله باید به هزینه های تحصیلی هم دقت داشت چون هزینه تحصیل در کشور های مختلف متفاوت می باشد. مثلا در کشوری مثل آلمان تحصیل در مقطع کارشناسی و ارشد برای آلمانی ها و غیر آلمانی ها تقریبا رایگان است و همین عامل خیلی ها را مشتاق به تحصیل در این کشور کرده است. البته برای تحصیل در آلمان دانستن زبان آلمانی یکی از پیش نیازهاست.

 • 2-  باید ببینید در دانشگاه های آن کشور به چه زبانی آموزش داده می شود تا مطابق با آن مهارت های زبانی تان را ارتقاء دهید. دانشگاه ها معمولا از دانشجویان بین المللی می خواهند تا در آزمون های بین المللی مثل تافل یا آیلتس شرکت کنند. پس اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی را دارید باید در آزمون های بین المللی زبان نمره قبولی کسب کنید.

 • 3-  بالا بردن مهارت های علمی است، گاهی برای ورود به دانشگاه های یک کشور باید به ملزومات علمی آن دانشگاه دست پیدا کنید.

 • 4- انتخاب رشته و دانشگاه است، باید رشته ای را انتخاب کنید که کاملا با علاقه، اولویت و شرایط شما همخوانی داشته باشد. لیستی از دانشگاه هایی که دوست دارید دوره تحصیلی تان را در آنجا بگذرانید؛ تهیه کنید. اگر می خواهید در آینده در ایران کار کنید حواستان باشد دانشگاهی را انتخاب کنید که مدرکش مورد تایید وزارت علوم ایران باشد.

 • 5- آماده کردن مدارک است؛ دانشگاه قبل از اینکه شما را به عنوان دانشجو قبول کند باید مدارک شما را بررسی کند. مدارکی مورد نیاز در این مرحله شامل ریز نمرات، مدرک آخرین مقطع تحصیلی، توصیه نامه از اساتید معتبر دانشگاهی، رزومه تحصیلی، انگیزه نامه و... است

 • 6- می توانید به همه دانشگاه هایی که مایل به ادامه تحصیل در آن ها هستید، درخواست بفرستید و فرم پذیرش را پر کنید. برخی از دانشگاه ها برای بررسی مدارک مبلغی را به عنوانapplication fee  دریافت می کنند و در بعضی دانشگاه ها این هزینه رایگان است.

 • 7- در این مرحله باید مدارکی را که از قبل آماده کرده اید، ارسال کنید. همه این مدارک باید قبل از ارسال در دفاتر رسمی ترجمه شوند و در بعضی کشورها مدارک باید مورد تایید دادگستری و امورخارجه نیز واقع شوند.

 • 8- اگر مدارکی که به دانشگاه فرستادید، مورد تایید قرار گرفت، دانشگاه نامه پذیرشی را برای شما می فرستد. بعد از دریافت نامه پذیرش دانشجو باید مراحل اقدام برای ویزا را پیش بگیرد.

ویزای دانشجویی بعد از اخذ پذیرش تحصیلی، مرحله ای مهم برای هر دانشجوست چرا که داشتن پذیرش و یا بورسیه تحصیلی به منزله اخذ ویزای دانشجویی نیست. از این رو به پروسه اخذ ویزای دانشجویی پرمتقاضی ترین کشورهای دنیا پرداخته ایم.

موسسه اعزام دانشجو

متاسفانه در سالهای اخیر، بارها مشاهده شده که یک موسسه اعزام دانشجو، پس از دریافت هزینه از دانشجویان، در ارائه خدماتی که قولش را داده بود با مشکل مواجه شده و متاسفانه دانشجویان یا نتوانستند به اصل پولی که داده بودند برسند و یا اینکه عطایش را به لقایش بخشیدند. بنابراین، به شما توصیه می کنیم که در صورتی که خواهان تحصیل در خارج از کشور از طریق مشاوره مراکزی هستید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • همه موسسات اعزام دانشجوی مجاز، موظف هستند شرح کامل خدماتی که به دانشجویان ارائه می دهند را در قراردادی حقوقی به همراه مبلغ کامل هزینه هایی که دریافت می کنند تنظیم کرده و پس از صادر کردن ۲ نسخه؛ که هر کدام حکمی واحد دارد؛ اقدام به ارائه نمایند.
 • در صورتی که موسسه اعزام دانشجو، علاوه بر دریافت پذیرش تحصیلی، نسبت به ارائه خدمات بورس تحصیلی نیز اقدام می کند، این موارد و شرایط دریافت و پرداخت هزینه ها را به دقت چک کرده و حتما در قرارداد فی ما بین ذکر کنید.
 • دریافت یا عدم دریافت روادید از سفارت خانه کشوری که پذیرش تحصیلی از آن کشور دریافت کردید، در زمره وظایف موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور نیست.
 • موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور، همواره نیازمند دریافت مدارک تحصیلی و شغلی کامل شما برای رایزنی با دانشگاه های هدف مورد نظرتان هستند. تلاش کنید مدارک کافی و مستند که به زبان انگلیسی ترجمه و ممهور به مهر وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری باشد، به موسسات ارائه کنید تا کار بررسی پرونده شما تسریع و تسهیل شود.
 • دریافت پذیرش تحصیلی یک دانشجو توسط موسسات اعزام دانشجو در رشته ای خاص، دال بر قطعیت پذیرش تحصیلی مشابه برای شما در همان رشته نخواهد بود و اعطای پذیرش، تنها منوط به علاقمندی گروه پذیرش دانشگاه مقصد admission officer دارد.

تماس با ما

 • شماره تماس: 88790181-021
 • شماره تماس: 88791340-021
 • ایمیل: Info@persianradin.com
 • آدرس: تهران، جردن، بلوار آفریقا، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۴

صفحات اجتماعی

نمایندگی مراکز

  کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به شرکت پارس رادین میباشد